середа, 19 березня 2025 р.


"Королева української поезії". Ліна Костенко святкує 95-річчя



Ліна Костенко – поетеса-дисидентка, яка вистояла перед радянською цензурою, зберігши вірність правді та національним ідеалам.

Вона одна з небагатьох культурних діячів України, яка відмовилась отримувати звання Герой України.

З початку війни на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО" і передавала на фронт збірки своїх поезій.
Після широкомасштабного вторгнення РФ вона не припиняла писати - між обстрілами, під час ракетних атак. Відмовилася залишати рідний Київ і казала, що жодного разу навіть не ховалася в бомбосховище.

Творчість Ліни Костенко відзначається глибоким філософсько-антропологічним змістом, інтелектуальністю й емоційною силою, адже поєднано традиційний український поетичний стиль із новаторськими національними ідеями, що зробило її твори актуальними.

Народилася Ліна Василівна Костенко 19 березня 1930 року в місті Ржищів, що на Київщині. Перші проби пера були ще в дитинстві, у студентські роки почала публікувати свої вірші в українських журналах.

Авторка поетичних збірок «Проміння землі» (1957), «Вітрила» (1958), «Мандрівки серця» (1961), «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), роману у віршах «Маруся Чурай» (1979), який було удостоєно Шевченківської премії (1987), поеми «Берестечко» (1999, 2010). У 2010 році опублікувала перший прозовий роман «Записки українського самашедшого», що став одним із лідерів продажу серед українських книжок 2011 року.

Ліна Костенко – це справжній скарб для української літератури. В її творах можна знайти як вічні теми життя, так і оригінальні погляди на сучасність.


Її творчість, стала символом опору та духовної свободи.
Її слово — голос незламності духу та гідності.
Її історичні романи зберігають пам’ять поколінь і ведуть крізь сторінки боротьби за свободу.
Її поеми розкривають філософські й емоційні теми.
Її поезія вражає метафоричністю, глибиною та силою.
Ліна Костенко завжди залишалася вірною собі та своїм принципам.
Її творчість — це код української ідентичності, що відображає глибоке розуміння історії, традицій і цінностей української нації.

5 творів Ліни Коcтенко, які має прочитати кожен українець

1. "Берестечко", 1999
2. "Маруся Чурай", 1979
3."Сад нетанучих скульптур", 1987
4."Записки українського самашедшого", 2010
5.Поезія "Життя іде і все без коректур..."

Немає коментарів:

Дописати коментар